KONST / Litografier / Färglitografi 14193057
nr 1419 3057
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 254/300,40x50, yttermått inklusive ram: 53x72 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 20 september 2021
kl 20:36:48
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman